Parasız ticaretin yeni adresi Takas Merkezi, bir C2C, yani müşteriden müşteriye alışveriş sitesi. Temeli; “Barter” denilen iş modeline dayanıyor. Takas Merkezi ise; Barter sistemini ilk defa bireysel düzeye indirmiş ve bireysel takas sistemi şeklinde çalışıyor. Her 1 Puan’ın 1 TL.ye eşdeğer olduğu sitede üyeler, satışa koydukları ürünlere puanlar üzerinden satış değeri biçiyor ve alışveriş ona göre gerçekleştiriliyor.
Takas Merkezi şu günlerde, bölgesel büyümeye ağırlık verip, tüm Türkiye çapındaki il ve ilçeler için Franchise vermeye başladı. Franchise alanlara, bulundukları bölgenin(il ya da ilçe) temsil hakkı veriliyor. O bölgeden gelen üyeler, Bölge Franchise Temsilcisi’nin alt üyesi oluyor ve yaptıkları satış karları üzerinden %30 luk bir komisyon geliri Franchise temsilcisinin hesabına aktarılıyor.
Takas Merkezi’nin şu andaki mevcut franchise sayısı:10

Franchise alanların görevi ise; temsilciliklerini aldıkları bölgede elektronik ortamda online ya da offline Takas merkezi’nin tanıtımını yapmak, sisteme yeni üyeler kazandırmak, üyeleri sistemle ilgili bilinçlendirmek ve aktif bir kullanıcı olmalarını sağlayarak sisteme katılımlarını teşvik etmek olarak sıralanabilir.

Takas Merkezi’nin Franchising ücretleri bölgelere göre değişiyor. Franchise verilecek il ve ilçeler; aşağıda görebileceğiniz gibi, nüfuslarına ve büyüklüklerine göre 3 bölge halinde sınıflandırılmış:

1.Bölge ( İlçe Bazlı Dağıtım) : Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Denizli, Edirne, Eskişehir, Isparta, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Kayseri, Malatya, Manisa, Muğla, Tekirdağ.

Franchise bedeli = Kent Nüfusu x 1 Kuruş olarak hesaplanıyor. Köy nüfusları, hesaplara dahil edilmiyor sadece merkez il ve ilçe nüfusları üzerinden hesaplama yapılıyor.

2.Bölge (Franchise Bedeli: 3.000 TL. ) : Afyonkarahisar, Artvin, Bilecik, Bolu, Burdur, Çankırı, Düzce, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, İçel(Mersin), Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kastamonu, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir, Konya, Kütahya, Nevşehir, Rize, Sakarya, Samsun, Sivas, Trabzon, Tunceli, Uşak, Yalova, Zonguldak.

3.Bölge (Franchise Bedeli : 1.500TL.) : Adıyaman, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ardahan, Bartın, Batman, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Çorum, Diyarbakır, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Iğdır, Kars, Kilis, Mardin, Muş, Niğde, Ordu, Osmaniye, Siirt, Sinop, Şanlıurfa, Şırnak, Tokat, Van, Yozgat.

Franchise almak isteyenlerden; franchising alacakları bölgede ikamet etmeleri, 18 yaşını doldurmuş olmaları, en az ilköğretim okulu mezunu olmaları ve internet kullanım bilgilerine haiz olmaları bekleniyor.

Takas Merkezi Franchise Yetkilisi: Önder Eren ( Şirket Ortağı )

Telefon : (212) 543 09 33

E-Posta : destek@takasmerkezi.com

www.takasmerkezi.com

Not: Takas Merkezi’nde, sistemin çalışması ile detaylı bilgiyi http://bit.ly/btpQaN adresinde bulabilirsiniz.