sultan-et-bayilikler-franchise-franchising-şartlarıSULTAN ET, YENİ BAYİLİKLER VERECEK

Bu yıl kutladığı 40. yılında yüzde 50 büyüme hedefine yaklaşan Sultan Et, önümüzdeki günlerde yeni bayilik vermeye hazırlanıyor. Bölge müdürlüğünün bulunduğu illerde dahil olmak üzere tüm illerde bayilik açmayı hedefleyen Sultan Et’in öncelikleri arasında ise Trabzon, Gaziantep, Konya, Rize ve Diyarbakır bayilikleri yer alıyor.

Kurulduğu 1973 yılından bu yana sürekli büyüyen Sultan Et, bugün 7 ana grupta ürettiği Sultan, Serdar ve Anadolu markalı 140 çeşit ürünle kırmızı et sektörünün önde gelen firmaları arasında bulunuyor.

Bu yıl yüzde 50 olarak belirlediği büyüme rakamına yaklaşan Sultan Et’in hedeflerinden biri de kuruluşunun 40. yılında her evi Sultan ürünleriyle tanıştırmak. Aralarında İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Eskişehir’in de bulunduğu 36 kentteki bayi sayısını artırarak tüm illere yaymak istediklerini belirten Sultan Et Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bılıkçı, söz konusu bayiliklerin sucuk, salam, sosis, pastırma, kavurma ve jambonun da bulunduğu şarküteri grubu için olacağını söyledi.

İş ortağı olarak görüyoruz

Aynı zamanda Et Üreticileri Birliği (ETBİR) Başkanı da olan Mustafa Bılıkçı, bayilik verecekleri firmaların soğuk hava deposu, frigofrik dağıtım araçları ve belirli bir müşteri portföyüne sahip olması gerektiğini ifade etti. Bayilik alacak firmaları “İş ortağı” olarak tanımlayan Mustafa Bılıkçı, “Bayilik için çok acele etmiyoruz. Bizim amacımız bizimle birlikte hedeflerimize inanan iş ortağını bulmak” dedi.

Sultan ile yüzde 40 büyüdük

Mustafa Bılıkçı, 2013’ün ilk 8 ayında Sultan markalı ürünlerde yüzde 40’lık bir büyüme gerçekleştirdiklerini vurguladı. Yıl sonuna doğru hedefledikleri yüzde 50’lik büyüme oranını yakalayacaklarını anlatan Mustafa Bılıkçı, “Yeni vereceğimiz bayilikler ile hedefimizi tutturacağız” dedi.

Sultan Et hakkında: 

* Yönetim Kurulu Başkanlığını Mustafa Bılıkçı’nın yaptığı Sultan Et, ilk 1973 yılında şahıs şirket olarak Baba Ahmet Bılıkçı tarafından Ankara’nın Elmadağ İlçesi’nde kuruldu. 12 yıl yoluna bu şekilde devam Sultan Et, 1985 yılında LTD. ŞTİ. olarak aile şirketine dönüştü. Sultan Et, bugün 16 bin metrekarelik bir alan bulunan 3 katlı fabrikasında günde 30 ton şarküteri 30 ton da et olarak ürün üretiyor.

* Daha önceleri sadece sucuk ve pastırma üreten Sultan Et, bugün 7 ana grupta 140 çeşit ürün üretiyor. Bu ürünler Sultan, Serdar ve Anadolu adıyla tüketiciye sunuluyor. Sultan Et’in günlük üretimi ise 2 tondan 30 tona, personel sayısı ise 25’den 300’e yükseldi. 9 bölgede müdürlüğü bulunan Sultan Et, ürünlerini 180 araçlık filosu Türkiye’nin her noktasına ulaştırıyor.

* Sultan Et, şarküteri ürünlerinin yanı sıra 9 bölgede bulunan bölge müdürlüğü ile İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Kamer, Belek, Alanya, Manavgat, Adana, Kayseri, Bodrum ve Samsun’da, aralarında Kundu TRT Kampı, Antalya Dedeman, Antalya The Marmara, Çeşme Shereton, Ankara HiltonSA ve Günaydın, Nusret, Big Chef, Özgür Şef gibi  otel ve restoranlara et tedarik ediyor.

* Üretim merkezini 20 milyonluk yatırım ile yenileyen Sultan Et, TSE’den aldığı Helal Gıda Sertefikası’nın yanı sıra Türk sucuğu standartını alan ilk firma.

Sultan Et’in Bayilik Başvuru Formu’na BURAYA TIKLAYARAK ulaşabilirsiniz.

Sultan Et Bayilik İletişim

Adres: Menderes Bulvarı. No:205. Hasanoğlan-ANKARA

Telefon: (312) 866 33 62 – 866 33 63

Web: www.sultanet.com