psc-international-turkey-sigorta-kargo-paketleme-franchise-franchising-bayilikTürkiye’nin en hızlı büyüyen ve genişleyen franchise ağlarından biri olan PSC Turkey, franchise veriyor.

PSC International, kurumsal, bireysel müşterilere ve tüketicilere paketleme, nakliye ve sigortalama hizmetlerini birarada sunan, Türkiye çapında “bayilik” sistemi ile hizmet veren bir franchising ağıdır. Bizim verdiğimiz hizmet farklıdır; zira biz gönderilerin gelişmiş paketleme teknik ve teknolojileri kullanılarak paketlenmesi ve varış noktalarına güvenli bir biçimde tesliminin yapabilmesi için sigortalama gibi bir ayrıcalığa sahibiz. Diğer nakliye firmaları gönderileri paketlememekte ve varışlarındaki durumları ile ilgili olarak hiçbir taahhüt altına girmemektedirler. Başarımızın temeli herhangi bir şeyi herhangi bir yere göndermek istediklerinde müşterilerimize elverişli, kişisel ve katma değeri olan hizmeti vermedeki farkımızdır. Özellikle büyük, kırılgan, değerli, şekil olarak paketlenmesi zor olan her türlü endüstriyel ürün ve numunelerin paketlenerek sevkiyatına sadece PSC International güvenli ve emniyetli hizmet çözümü getirmektedir.

Türkiye’ de ilk ve tek olarak, kurumsal ve bireysel müşterilere paketleme, gönderim, sigortalama hizmetlerini bir arada sunan PSC, kadınlardan gelen franchise başvuruları ile lojistik sektörünün erkek işi olduğu yönündeki algıyı değiştiriyor.

Erkeklerin ağırlıklı olarak çalıştığı ve bu nedenle erkek egemen olarak düşünülen lojistik sektöründe artık kadınlarda söz sahibi. 2010 yılından bu yana franchising sistemi ile Türkiye’de 60’ı aşkın şubeye ulaşan PSC, kadınlar tarafından aldığı franchise başvuruları ile kargo-lojistik sektöründe kadın hakimiyetini arttırıyor.

Kadın girişimcilerden aldığı yoğun franchise talepleri ile sektördeki algının değiştiğini belirten PSC Yönetim Kurulu Üyesi Dilek Erton; “Franchiselarımızın % 20’sini kadınlar oluşturuyor. Gelen başvuruları değerlendirdiğimde bu oranın önümüzdeki dönemlerde daha da artacağını düşünüyorum. Özellikle kendi işini yapmak isteyen kadın ve gençlerin PSC’ye göstermiş olduğu ilgi beni çok mutlu ediyor” dedi.

psc-turkey-şube-franchise

PSC International Franchising Bilgileri:

PSC International, şube yer seçiminden kuruluşuna ve operasyona, yazılımdan satış ve pazarlama aktivitelerine kadar her türlü hizmet ve eğitimi sunar. Franchising her iki tarafın da eşit haklara sahip olduğu bir ortaklıktır.

• Yılda % 20 büyüyen ve 4 milyar dolar değerinde bir Pazar
• Türkiye Pazarı için özenle uyarlanmış ve başarısı kanıtlanmış uluslararası bir iş modeli
• Benzer kar sağlayan franchising modellerine göre düşük yatırım maliyeti (75.000 TL+KDV)
• Ortalama 4. Ay sonunda KAR sağlayan iş modeli
• Yüksek karlılık (Aylık ortalama 12.000 TL)
• Şube bölge tanımı ve bölge koruma
• Şube yer seçim ve onayının tarafımızdan yapılması
• Türkiye’de, kendini en iyi geri ödeyen franchisee yatırımlarından birisi (12-14 ay)
• Düşük personel sayısı (2 kişi)
• Şube büyüklüğü en az 70 m2
• Özel yazılım programı: PANDORA- Bayi operasyonlarına yönelik tasarlanmış, siparişten teslimata kadar tüm süreç ve operasyonları içeren PSC için hazırlanmış özel yazılım sistemi.
• Eğitim: Bayi ve çalışanlarına başlangıç eğitimleri, aktif şube içi eğitimler, sürekli eğitim programları

• Pazarlama –Satış Desteği:
– Bölgenize özel, 1000 adet hedef sektörlerdeki müşteri database çalışması
– Bayiye özel planlanmış “3 ay” lık şube satış ve pazarlama planı
– Ülke satış müdürümüz ve/veya ekibi ile beraber yapılan müşteri ziyaretleri ve satış desteği
– Sürekli PR aktiviteleri: Basın bültenleri-Ulusal gazateler, lokal gazeteler, ekonomi ve sektörel dergi ve bültenleri , TV/radyo, e-bülten
– Digital internet reklamları
– İnteraktif Web sitesi www.pscturkey.com.tr
– Micrositeler www.paketleyolla.com www.paketlekazan.com
– Sektör Fuarlarına katılım
– 444 8 700 Merkez Telefon hattı
– Özel Promosyonlar
• Franchisee Koçları: Şube açılış öncesi tüm süreçlerin tamamını birlikte takip ettiğiniz ve şube açıldıktan sonra da ihtiyacınız olan her durumda danışıp destek alabileceğiniz operasyon yöneticileri.