2002 yılında kurulan ve sadece parfüm konusunda uzmanlaşan PİEN PARFUME mağazalaşmaya devam etmektedir.

PİEN Parfume, T.C. Sağlık Bakanlığının zorunlu kılmış olduğu üretim standartları ve   denetimleri altında  Silivri’de bulunan üretim merkezinde Avrupa Birliği normlarına ,IFRA (İnternatıonal Fragrance Associaton) ve RIFM (Research Institıte For Fragrance Meterials) standartlarına uygun hammaddeleri seçerek üretimini gerçekleştirmektedir.

PİEN Parfume kozmetik- kişisel bakım sektörüne yön veren tüm parfüm çeşitlerini ürün yelpazesinde bulundurmaktadır.

İlk mağazasını Silivri’de açan PİEN Parfume, 14 bayisi ile sektörün lider markalarından olup, Sforzo Kurumsal Danışmanlık’ın iş ortaklığı ile birlikte daha profesyonel bir oluşuma adım atmıştır.

Cinsiyet ve yaş ayırımı yapmaksızın tüm tüketicilere hizmet veren PİEN Parfume her şehire bir bayilik verme hedefiyle daha da büyüyor.

PİEN Parfume kişisel bakım sektöründe düşük maliyet, küçük bütçe ve yüksek kar marjıyla birlikte avantajlı bir yatırım haline gelmiştir.

Lojistik ve altyapı yönünden ciddi bir güce sahip olan PİEN Parfume eğitim,yönetim ve operasyonel desteğiyle birlikte yapılan yatırımı kısa vade de geri kazandırmaktadır.Böylece risksiz olan bu sektörde iyi bir iş sahibi olabilirsiniz.

Sforzo Kurumsal Danışmanlık’ın yaptığı araştırmalara göre; olası krizler, rekabet koşulları ve mali sıkıntılar göz önünde bulundurulduğunda, büyük bir zincirin parçası olmak riski azaltan sayısız avantajlar sağlamaktadır.

 

BAYİLİK KRİTERLERİMİZ:

  • 10 m2 ve üzeri, ana arterler, şehir merkezleri ve alışveriş merkezlerinde bulunan mağazalar tercih edilmektedir.
  • Tarafımızca standart olan dekor kullanılmalıdır.
  • Şirket politikalarına paralel yönetim anlayışı hakim olmalıdır.
  • Yatırım için gerekli finansal güce sahip olunmalıdır.

Herhangi ürün ve stok maliyeti kotası bulunmamaktadır. Yatırımcıların tercih ettikleri ürünlerden koli bazında sipariş verme zorunluluğu yoktur.Böylelikle bayilerimizin, satın alım gücü artmakta ve günümüz rekabet koşullarında müşterilerin çok çeşit bulabildikleri mağazalar yaratılıp yüksek satış – yüksek stok devir hızına ulaşılmaktadır.

 

SEKTÖREL ANALİZ VE OLUŞAN PAZAR PAYI:

Kadın ve erkek kategorilerin tamamını içinde barındıran ürün yelpazesiyle tüm tüketicilere hitap etmektedir.

Pien Parfume’de ürün başına düşen perakende satış fiyatlarının düşük olması müşterinin alım gücünü arttırmaktadır.

Araştırmalara göre; olası krizlerde en az etkilenen sektörlerden birinin,m2 başına düşen müşteri giriş sayısının en yüksek olduğu mağazalarla kişisel bakım firmalarına ait olduğu kanıtlanmıştır.

Sektördeki bazı tekstil firmalarının ve marketlerin parfüm için stand ve reyon ayırmaları da sektöre olan yoğun ilginin kanıtıdır. Ancak müşterilerin tercihi mağazaların içinde bulunan küçük stand ve reyonlardan ziyade, geniş ürün yelpazesi barındıran, tüm koleksiyonun sergilendiği kişisel bakım mağazalarıdır.

 

BAYİLİK İÇİN GEREKEN TOPLAM YATIRIM MİKTARI:

Ortalama 10 m2 mağaza için, dekorasyon ve ürün  maliyeti dahil yaklaşık olarak toplam yatırım miktarı 20.000 TL’ dır.

 

AYLIK ELDE EDİLEBİLİCEK TAHMİNİ CİRO (MİNİMUM MAXİMUM) :

10 m2 bir mağazanın aylık yaklaşık minimum 10.000 TL, Maximum 30.000 TL ciro yapması gerekir.

 

PİEN PARFUME KAR MARJI :

Kar marjı %100 ‘dır.

 

BAŞVURU İÇİN İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ:

SFORZO KURUMSAL DANIŞMANLIK

İletişim:

Ayten  ATASOY

Marka Müdürü

aytenatasoy@sforzo.com.tr

533 607 04 87

216 441 85 56

www.pienparfume.com.tr