Altın Şehir Gıda Ltd.Şti.’ne ait, dünyada yüzün üzerindeki ülkesinde tescilli markalardan biri olan Mr.Kumpir, Türkiye’nin en sevilen gıda ürünlerinden biri olan ‘kumpir’e yeni bir bakış ve bir konsept oluşturarak, yatırımcılara bir fırsat olarak karşımıza çıkıyor.

Türkiye ve şimdilik 17 ülkede verdiği franchise’larla ve ‘Dünyaya kumpir yapmayı öğretiyoruz’ sloganıyla 2006 yılından beri sektörde varlığını sürdüren Mr.Kumpir, 2011 yılının ikinci yarısından itibaren geliştirdiği yeni bir mimari konsept, yepyeni bir kurumsal kimlik ve genişletilmiş bir menüyle Türkiye ve dünyadaki yatırımcılara geri dönüşü hızlı bir yatırım ve güvenilir bir marka konsepti sunuyor. Yakın zamanda açılmış olan Kazakistan, Suudi Arabistan Riyad, İstanbul Vezneciler, Beylikdüzü Migros Avm, şubelerinden sonra; Almanya Mannheim, Macaristan Budapeşte, Çek Cumhuriyeti Prag ,İzmir Optimum Avm, Magnesia Avm ve Trump Towers şubeleri bu yenilikleri içerecek şekilde hizmete giriyor.

2007 yılının ortalarından itibaren franchise vermeye başlayan Mr.Kumpir, 17 ülkede 40 şube ile hizmet vermektedir.

Yenilikler

Menülerinde kumpirin yanı sıra iddialı ve özel lezzetlere sahip ızgaralar, fast food kalemlerinde Mr.Kumpir için özel olarak üretilmiş hamburger ve sandviçler, menüye yeni eklenmiş salatalarla zengin ve her damak tadına hitap eden geniş bir menü içeriği sunuyor.

Bu ARGE sürecinde geliştirilmiş, kontrol seviyesi yüksek restoran otomasyon sistemleri, açılacak şubelerin standartizasyonu açısından mimari, kurumsal kimlik ve eğitim kitapçıkları temini ve takibi, ilk kurulum ve inşaat aşamasında mimari ve teknik destek, şube açılışlarında personel eğitim hizmetleri ile girişimcilere çalışmaya ve kazanmaya hazır bir işletme sunmak için ciddi adımlar alınmış bulunmakta.

Yatırımın geri dönüşü

İşletmesine hakim, Mr.Kumpir markasının zorunlu hizmet, hijyen ve lezzet standartlarına uyum sağlayan girişimciler, elde ettikleri franchise – know how bilgileriyle, öngörülen ciroya 12-15 ayda ulaşıp yatırımlarını geri almaya başlıyorlar.

Franchise sahiplerine yeni destekler

Mr.Kumpir 2011 yılının ikinci yarısında aldığı önemli karar ve adımlarla; oluşturduğu yeni mimari, kurumsal ve içeriğe dayalı konseptini düzenli olarak kontrol edecek ve raporlayacak bir sistem kurmuş durumdadır. Standart, kalite, hijyen ve ciro takibi ile tüketiciye yüksek seviyelerde bir hizmet sunmak adına tüm şubelerinde bir takip sistemi kurmuş, 2012 yılından itibaren de tüm medyalarda yer alacak reklam desteği hazırlıklarını tamamlamıştır.

Türkiye’nin kendi alanlarında önde gelen medya marketing şirketleriyle anlaşmalarını tamamlamış; online medyada, yazılı basında ve televizyon kanallarında reklam verme ile ilgili bir medya planı oluşturmuştur. Bu sayede 2012 yılı, hem franchise vererek genişleme alanında büyük gelişmelere sahne olacakken, hem de var olan işletmelere büyük bir fayda sağlayacak ‘marka bilinirliği’ artışı hedeflenmektedir.

Mr.Kumpir; kolay işletilen, karlı, tüketicinin damak ve göz zevkine hitap eden ürünler sunan, standart, kalite ve temizlik konularında örnek şubeleriyle 2012 yılının yükselen değeri olmayı hedeflemiş bir dünya markasıdır.

Mr.Kumpir Franchise Detayları

Ülke Orijini : Türkiye

Sektörü: Yiyecek

Ürün Hizmet Kapsamı: Fast Food

Kuruluş Yılı: 2006

Franchise Vermeye Başlama Yılı: 2007

Firmaya Ait İşletme Adedi: 2

Bayi/Franchise Hedefi: 50

Sağladığı İstihdam: 105

BAYİLİK / FRANCHISE ŞARTLARI

İş Fırsatı : Franchise

Başlangıç Bedeli: Yurt içi 10.000 Euro, Yurt Dışı 15.000 Euro

Yatırım Bütçesi: m2 başına 800€-1000€

Kullanım Bedeli: %5
Ortalama Kar Oranı : %37,5
Yatırımın Ortalama Geri Dönüş Süreci: 15-18 ay

Gerekli İş Yeri Özellikleri: Avm’lerde min.30m2, cadde mağazalarında min. 70m2.

Hedef Bölge: Türkiye, Avrupa, Amerika, Arap ülkeleri

VERİLEN DESTEKLER

Yer Seçimi: Var

Proje : Var

Pazarlama : Var

Personel Eğitimi : Var

Başvuru, danışma ve detaylı bilgi için:

ALTIN ŞEHİR GIDA DAN. İNŞ.SAN. VE DIŞ TİC.LTD.ŞTİ.

Tel : 0212 347 27 80
Fax : 0212 347 27 83
Adres : Küçük Piyale Paşa mah.Piyale Paşa bulvarı Kastel iş merkezi B Blok No:26/6 Piyalepaşa/Beyoğlu/İstanbul
WEB : www.mrkumpir.com
E-MAIL :franchise@mrkumpir.com
İlgili Kişi:Tuğçe Naroğlu-Fatih Demir