Komagene Çiğ Köfte yurtdışında ve Türkiye genelindeki tüm il, ilçe ve AVM’lerde yatırım yapmak isteyen girişimcilere  franchise veriyor.

komagene-çiğ-köfte-bayilik-franchise-franchisingKOMAGENE FRANCHISING

Çiğ köfte, hazırlanışı ve sunuluşuyla yemekten öte, bir şölendir. Orijinali çiğ etle yapılır ve yerinde tüketilir. Çiğ etin merkezde üretilip dükkânlarda satılması gıda sağlığı açısından mümkün değildir. Etsiz çiğ köfte bu ihtiyaçtan doğmuştur.
Komagene, %100 doğal malzemelerle hazırlanan özel formüllü etsiz çiğ köftesi ile, orijinal lezzeti sağlıklı bir ortamda sunmayı başardı. Ürün ve hizmet yelpazesi ile Türkiye’nin (ve dünyanın) lider etsiz çiğ köfte zinciri oldu.
Komagene ilk üretimine 2003 yılında İstanbul’da başladı. 2008 yılında yüzden fazla noktaya ulaştı. Vizyonu ve hedefi, bu lezzeti tüm dünyaya tattırmaktır. Komagene çalışma ilkeleri, “insan”, “ürün” ve “hizmet” üzerine kuruludur. Merkezde ve bayi kanallarında ekip ruhuyla çalışma, işini öğrenme, gereğini yapma ve birbirine destek olma temel değerleridir.  Ürünlerin kalitesi ve lezzeti, satın almadan depoya, üretimden dükkana, tezgahtan müşteriye ulaşan bir zincir şeklinde sağlanır, izlenir ve raporlanır. Müşteriye sunulan hizmet, ürünü paketleyip vermekten ibaret değildir.
Müşteriyi karşılama, beklentilerini anlama, ürünleri tattırma, isteklerini karşılama, uğurlama ve paket servis gibi unsurlar Komagene farkını oluşturur.  Komagene’nin orta vadedeki hedefi, çiğ köftedeki liderliğini paralel ürünlerle genişletmek, üretimini bölgelerde yapmak ve yurt dışına açılmaktır.

KOMAGENE FRANCHISE DESTEKLERİ

 1. Sürekli reklamlarıyla ve işletmelerinin yaygınlığıyla çiğ köftede akla ilk gelen marka olarak satışı arttırır.
 2. En yüksek kazanç sağlayacak yeri seçme ve makul koşullarla kiralama konusundaki deneyimi ile yardımcı olur.
 3. Dükkanın dekorasyonu deneyimli mimari ekibi ile gerçekleştirilir. Katılım fonuyla oluşan reklam bütçesini yönetir ve reklam ve promosyonlar yapar.
 4. Açılış kampanyasını yönlendirir, ürün tanıtımı yapmak ve ikram olarak dağıtılmak üzere ücretsiz ürün verir.
 5. Yaptığı sürekli denetim ve desteklerle işletmenin verimliliğini arttırır.
 6.  Verdiği eğitimlerle gerek franchise alanın, gerekse çalışanlarının performansını artırır.

komagene-mobil-bayilik-franchise-franchising

 KOMAGENE FRANCHISE AVANTAJLARI

Franchise 21. yüzyılın işletme ve pazarlama sistemi olarak öne çıkmaktadır. Marka sahibi gücünü ve deneyimini, girişimcinin sermayesi ve gayretiyle birleştirir. Bu sistemde işletmeci bağımsızlığını korur ama kendi başına kalmaz. Zincir olmanın müşteriye verdiği güven, tüm işletmelere avantaj sağlar.

 1. Franchise aldığınızda, seçilmiş bir lokasyon da markalı bir iş sahibi olur, eğitim alıp işinize hemen başlarsınız.
 2. Müşteriniz markayı tanır, açtığınız gün gelir. Nerede ne satacağınız, nasıl satacağınız, en çok nasıl kazanabileceğiniz deneyimlere dayanarak size aktarılır.
 3. Eğitim ve denetim kesintisiz sürer, yeni elemanlar kolayca devreye girer.
 4. Sürekli reklam ve kampanyalarla işletmeler desteklenir.
 5. İşletmeci tedarik ve pazarlamayı merkeze bırakır, işletmesine ve satışa odaklanır.

Buna karşın franchise alandan istenen şeyler;

 1. İşinin başında durması
 2. Kurallara uyması
 3. Ödemelerini aksatmaması ve sistemle rekabet etmemesi
 4. Franchise sisteminin de sınırlarının olduğunu bilmesi
 5. Kötü yerde iş yapılamayacağını ve işini benimsemeyenin para kazanamayacağını bilmesi
 6. Yanlış yeri ve işletmeciyi onaylamaması, katı kurallarla markayı koruması, franchise sisteminin en büyük avantajıdır.

komagene-franchise-mağazası-dükkanı

KOMAGENE FRANCHISE VERİLECEK İŞLETMECİDEN BEKLENEN ÖZELLİKLER

 1. Komagene işletmecisi, satış, kar ve müşteri memnuniyeti sağlayabilmek için belli özelliklere sahip olmalıdır. Böylece hem kendinin, hem Komagene’nin beklentileri karşılanır.
 2. Sahibinin uygun becerilere sahip olduğu ve işiyle bizzat ilgilendiği işletmeler çok daha başarılı olduğundan, işletmecimiz öncelikle işinin başında bulunmalı, öncelikli işi bu olmalıdır.
 3. Müşterilerimiz, sunduğumuz özel lezzete alışır, güvenir, sürekli gelir, hatırlanmayı, önem verilmeyi beklerler. Dükkân da ve paket serviste özel ilgi, ürün sohbeti, satışı artırmakla kalmaz, beklenir de.
 4. İşletmecimiz, müşterilerle ilişki kurmaya yatkın, işinde de müşteri odaklı olmalıdır.
 5. İşletmecinin personelinden şikayete hakkı yoktur.
 6. Onları motive etmek, yoğun tempoda çalıştırmak, tanıtım etkinliklerinde kullanmak, verimli yönetmek onun işidir. Kendisi de yoğun çalışma ortamına ayak uydurabilmelidir.
 7. İşletmeci öğrenmeye açık ve öğretmeye hazır olmalıdır. Komagene, geliştirdiği ürünleri, işletme ve pazarlama yöntemlerini sürekli eğitimle aktarır, işletmeciden de personeline aktarmasını bekler.
 8. İşletmeci, mağazanın yatırımını ve cari harcamalarını karşılayacak maddi güce sahip olmalıdır.
 9. İşletme normalde sahibini geçindirir ama bir masraf gerektiğinde de sahibine muhtaç olur.

KOMAGENE FRANCHISE YATIRIM VE İŞLETME

 1. Franchise anlaşmasının imzası ile birlikte yatırım başlar.
 2. Bölge verilip yer aranabileceği gibi, yer bulunup onaylatıldıktan sonra franchise anlaşması da yapılabilir.
 3. Dükkan franchise giriş bedeli ödenir.
 4. Yerin onaylanıp kiralanması ile birlikte proje ve inşaat aşamasına geçilir.
 5. Yatırımcı şubeyi kendi imkânları ile yaptırmak isterse, Komagene standart ve prosedürlerine uymak kaydı ile kendisi yaptırabilir.
 6. Dükkanın yakın çevresine açıldığını bir kampanya ile duyurması, başlangıçta yapacağı ciroyu artırır, tanınmasını hızlandırır. Komagene geçmişte kazandığı deneyimi ile açılış kampanyasını yönlendirir, bununla ilgili tüm harcamaları franchise alan yapar.
 7. İşletmenin Komagene’den mal alımı kesin sipariş ve ön ödeme ile yapılır. Siparişi takip eden ikinci gün ürünler işletmede teslim edilir.
 8. İşletmenin ana masraf kalemleri, hammadde, kira, personel, tanıtım ve diğer giderlerdir. Bunların oranlarının belli sınırlar içinde kalması sağlanmalıdır.
 9. Komagene franchise işletmesi, düşük yatırımını, yüksek karlılığı ile çok kısa sürede çıkaran, kolay işletilen, çok cazip bir iş fırsatıdır.

KOMAGENE FRANCHISE BEDELİ-ÜCRETİ: Komagene Konseptini oluşturmak için ortalama 10.000 tl ile 30.000 TL. arasında yatırım bütçesi gerekmektedir.

Komagene’den Franchise Almak, Bilgi ve Başvuru İçin İletişim Bilgileri:

İstanbul / Marmara Bölgesi – Batı Karadeniz Bölgesi; 0 541 357 30 60 – 0 542 345 91 69

İç Anadolu/ Doğu Karadeniz – Karadeniz/Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu; 0 541 357 30 01

Ege / Akdeniz Bölgesi; 0 541 357 30 02

Yurt Dışı Bayilikler İçin; 0 541 357 30 04 – (+49)17693334875

KOMAGENE Web Sitesi: www.komagene.com.tr