INTELLIGENT MENTAL ARİTMETİK (IMA) KİMDİR?

1997 YILINDA Malezya’da kurulmuş olan firmamız alanında dünya lideridir. IMA, Abaküs ve Mental Aritmetik öğrenimini her geçen gün büyüyen, gelişen ve bütün dünyada herkesin takdirini toplayan bir program haline getirdi. Kurmumuz, merkezi Çin’de bulunan Dünya Abaküs ve Mental Aritmetik Birliği’nin (WAAMA) meclis üyesidir.

Intelligent Mental Aritmetik (IMA) programı; İki-El Abaküs Mental Aritmetik öğretim yöntemi ile çocuğun hem sol hem sağ beyin yarım küresini geliştirerek çocuğun zihinsel potansiyelini keşfetmesine olanak sağlamaktadır. Bunların yanı sıra en son geliştirilen Yeni Çağ Abaküs öğretim metodu, Formülsüz, Saklı Yetenek, Dijital Araştırma ve Hafıza Kartları gibi uygulamaları da sistemine dahil eden IMA geleneksel öğrenim hızından 6 kat daha hızlı bir öğrenim hızına ulaşmıştır.

Intelligent Mental Aritmetik; dünyanın en hızlı ve sağlıklı büyüyen mental aritmetik firmaları arasındadır. Dünya çapındaki bir eğitim sisteminin son halkası olarak kurduğumuz IMA TURKEY,kurumsal kimliğinden aldığı gücü yenilikçi,uygulamalarla da çocuklarımızın zihinsel potansiyellerine ciddi bir katkıda bulunmaktadır.

MENTAL ARİTMETİK NEDİR?

Abaküs Mental Aritmetik sistemi 3-14 yaş arasındaki çocuklarımıza sadece matematiksel değil, zihinsel gelişim, konsantrasyon becerisi, hafıza yetenekleri,sağ ve sol beyin koordinasyonunu sağlama, potansiyellerinikeşfetme ve geliştirme gibi birçok konuda yardımcı olan bir eğitim programıdır.

Temeli abaküs kullanmaya dayanan bu program; çocukların zihinsel gelişimlerinin %70’ini tamamladıkları 3 yaş ile 14 yaş arasındaki çocuklara hitap eder. Abaküsle öğrenim Piaget ve Burner in bilişsel teorisinde olduğu gibi zihinsel gelişimin somuttan soyuta, biçimselden semboliğe doğru ilerlemesini ön plana çıkaran aynı süreci kullanır.

Abaküs Mental Aritmetik programında; çocuklarımız hesap makinesi, kağıt ya da kalem kullanmadan çok basamaklı sayıları zihinden toplayıp çıkarabilecek, bölebilecek ya da çarpabilecek bir seviyeye rahatlıkla gelir.

Örneğin IMA programına katılan bir öğrenci, eğitim sonunda aşağıda verilen ve benzeri işlemleri hiçbir kalem, kağıt ya da hesap makinesi kullanmadan sadece 1 saniye içinde zihinden yapabilir.
5465+8734+9804+1238+7485+3258=?
786 x 7=?
7296 / 16=?

INTELLIGENT MENTAL ARİTMETİK PROGRAMININ ÇOCUKLARA KATKISI:

*Zeka gelişimi
*Gelişmiş sağ ve sol beyin
*Konsantrasyon ve dikkat
*Analitik düşünce gücü
*Güçlü bellek ve fotografik hafıza
*Özgüven
*Yaratıcılık
*Problem çözebilme yetisi
*Gözlem yeteneği
*Hızlı refleks
*Verimli dinleme
*İleri hesaplama yeteneği

Diğer Mental Aritmetik Programlarından Farklarımız:

*Uluslararası tecrübe
Merkezi Malezya’da bulunan ve mental aritmetik eğitiminin lideri IMA artık Türkiye’de.
*Yeni Çağ Abaküs
Patenti IMA’ya ait çift renkli abaküs ile hafızada daha belirgin bir abaküs imajı.
*Yaratıcı Düşünce Eğitim Prgramı
Mental aritmetik bir zihinsel gelişim programıdır. Ancak sadece firmamızda bu programı Matematik programına dönüştürebilen ikinci bir program mevcuttur. Bu sayede çocuklar metematiği dokunarak öğrenebilmektedirler.
*Uluslararası sertifika
IMA, Dünya Abaküs ve Mental Aritmetik Derneği (WAAMA) konsül üyesi olup, öğrencilerimize her kur sonunda yapılacak olan sınav sonucuna göre uluslararası sertifika verilecektir. Ayrıca IMA eğitmenleri uluslararası geçerliliği olan sertifika sahibidirler.
*Formülsüz  eğitim sistemi
Dünyadaki tek formülsüz mental aritmetik eğitimi. Diğer mental aritmetik programlarında öğrenciler onlarca formül ezberlemek durumundayken, IMA programında hiçbir formül ezberletilmez.
*Yayınlarımız
Yurt dışı menşeili orijinal yayınlar kullanılmaktadır. Her bir öğrenciye 27 kitap ve abaküsten oluşan özel bir set verilmektedir.

BAYİLİK / FRANCHİSE BİLGİLERİ

Sektör: Eğitim/Dershane
Kuruluş Yılı: 1997
Merkez Ülke: Malezya
Şube Sayısı: 4500
Bayilik Şartları: Görüşmede belirtilecektir.
Bayilik Paket(ler)inin İçeriği: Intelligent Mental Aritmetik programını eğitim verme yetkisi. İsim,logo ve IMA yayın ve materyallerini kullanma yetkisi.
Bayilik Verilecek İller: Tüm Türkiye
Yatırım Maliyeti: Düşük yatırım maliyeti
Ortalama Kar Marjı: Yüksek kar marjı

IMA TURKEY

Bayilik/Franchise Yetkilisi: Zerrin HÖBEK
Adres: ERENKÖY MAH. BAĞDAT CAD. MURATOĞLU APT. 341/6 KADKIKÖY-İSTANBUL
Telefon: 0 216 467 83 33  / 0 532 614 60 69
Web : www.imaturkey.com