bni-franchise-franchising-şartları-koşullarıTürkiye pazarına giriş yapan, dünyanın en başarılı iş yönlendirme organizasyonlarından BNI TÜRKİYE (Business Network International), ülke genelinde franchise veriyor.

BNI, her ticari veya profesyonel alandan tek bir kişinin iş grubuna katılmasına izin veren 27 yıllık bir iş ve meslek kuruluşudur. Şu anda 46 ülkede, her hafta 6200  grubu ve 140 bin üyesiyle BNI, dünyanın en başarılı ve spekülasyondan uzak tek iş yönlendirme organizasyonudur. BNI, her grupta o meslek grubundan bir temsilciyi kabul ederek, grup içinde rekabeti değil, birbirine desteği teşvik eden bir kuruluştur.

BNI’in yegane amacı, üyeleri arasında iş akışını sağlamak, verilen eğitimler ve sağlanan disiplin içerisinde, üyelerinin kazancını arttırmalarına yardımcı olmaktır. BNI’a ait olmak, sizin için ‘ödenmeden’ ve ‘komisyonsuz’ çalışan bir satış ve pazarlama ordusuna sahip olmak gibidir. BNI üyeleri, sizin ürünlerinizden veya hizmetlerinizden yararlanabilecek yeni birileriyle tanıştıklarında, sizin kartınızı verirler, kişisel olarak hizmetlerinizi önerirler ve bu potansiyel müşteri adaylarının sizinle bir araya gelmelerini sağlarlar.

BNI Üyeleri’ne verilen eğitimler ve haftalık toplantılarda ‘iş yönlendirme teknikleri’ konusunda da eğitilen üyeler, her fırsatı gruplarındaki diğer üyelere iş yönlendirebileceği olanak olarak değerlendirmeye başlamaktadır. BNI, lokal ticari kurumlara ve temsilcilerine,  denetim altında olan bir yapı ve destek sunmanın yanı sıra, bu kişilerin bir arada işlerini nasıl geliştirebileceklerini tartıştıkları, yeni marketing stratejilerini yorumladıkları ve güçlü kişisel ilişkiler geliştirdikleri bir ortamı yaratmaktadır. Tüm bu çaba sonucu oluşan doğal bir güven ve gelişim ile birlikte, üyeler birbirlerine sürekli bir iş akışı yaratmayı sağlamaktadırlar.

Geçen yıl BNI üyeleri, 6,9 milyon iş yönlendirmesinde bulunmuş ve bu da 3.1 milyar Dolar’ı aşan bir iş hacmi yaratılmasını sağlamıştır.

bni-turkiye-franchise-franchising

BNI (Business Network International) FRANCHISING

Business Network International (BNI) dünyada türünün en büyük ve en başarılı franchise işidir ve doğru aday için benzersiz bir iş fırsatı sunar.

BNI, patentli Givers Gain®’, ilkesi üzerine kuruludur, diğer bir deyişle “sana iş bulursam, sen de bana iş bulmak istersin”.  Bunun yanı sıra misyonumuz, üyelerin kaliteli iş profesyonelleriyle uzun vadeli, anlamlı ilişkiler kurması amacıyla yapılandırılmış, pozitif ve profesyonel bir “ağızdan ağza” programı yoluyla işlerini geliştirmelerine ve arttırmalarına yardımcı olmaktır.

BNI’ın programı işe yarar!  Geçen yıl BNI üyeleri 6,9 milyon iş ve kontak yönlendirmesinde bulunmuş ve 3.1 milyar Dolar’dan fazla iş hacmi elde etmiştir. İşletmelerin ilişki ağı kurmak ve ürün/hizmetlerini pazarlamak için etkili yollar aradığı zamanlarda BNI, üyelerinin aradığı iş/kontakların kendilerine yönlendirilmesine olanak sağlar.

Franchise Süreci

BNI, 1985’te kurulmuş olup, 1996’da franchise vermeye başlamıştır. 21 Avrupa ülkesinde bulunan franchise’lardaki üyelikler her geçen yıl artmaktadır.  2011’da şu ana kadar Avrupa’daki üyelikler her çeyrekte %8’lık bir ortalama artış göstermektedir.  Bunun iki anlamı vardır; ilki BNI’ın franchise modeli olarak kanıtlanmış bir geçmiş performansı olduğu, ikincisi ise her türlü ekonomik ortamda büyüyebilen bir iş modeli olduğudur.

Bizim Franchise’ımız Neden Farklı…

Franchise’lar genelde ya düşük maliyetli/riski yüksek ya da  yüksek maliyetli/riski düşük olur.  Düşük maliyetli/riski yüksek franchise’ların sermaye yatırımı düşüktür ancak ürün kanıtlanmamıştır veya franchise yenidir. Yüksek maliyetli/riski düşük franchise’larda ise aksi vardır; sermaye yatırımları fazladır ancak ürün kanıtlanmıştır. İyi tanınan fast-food zincirlerinin çoğu bu kategoriye dahildir.

BNI düşük maliyetli/düşük riskli bir öneri sunmaktadır – diğer bir deyişle her ikisinin de en iyi yanını. BNI franchise’ını alan kişi olarak “satın almadan önce deneyebilirsiniz”. Bu, franchiseı satın almadan önce, 18 aya kadar franchiseı yürütüp, kendiniz için gelir elde edebileceğiniz anlamına gelir. Bunun için toplam franchise ücretinin %20’si kadar bir yatırım yeterli olacaktır. Böylece işin nasıl yürüdüğünü, potansiyelini ve sizin için uygun olup olmadığını görmek için yeterli zamanınız olacaktır.
Bu süre boyunca kısa ve uzun vadede yatırımınızı maksimize etmenize yardımcı olarak, satın almanın gerekliliklerini başarılı bir şekilde yerine getirebilmeniz amacıyla size tam eğitim ve destek sunarız. Yani, karşılıklı bir seçim süreci vardır ki bu da BNI’ın başarısındaki kilit unsurdur.

İdeal Franchise Adayımız…

BNI, franchise’ları ile gurur duyar.  Programımız, işimize yeni olanların geliştirilmesi ve desteklenmesini amaçlar ve ekiplerimiz için mümkün olan en iyi, sürekli gelişimi sağlama konusunda kararlıyız.

Franchise’larımız diğerlerine yardım ederek motive olur; pozitif ve enerjik bir şekilde bir ekip oluşturabilir ve buna liderlik edebilirler. BNI franchise’ını alanlar kendilerini geliştirmek için sürekli fırsatlar arayan, organize, hevesli, profesyonel ve yeni öğrenim deneyimlerine açık kişilerdir. Franchise’larımız her zaman profesyonel görünmeye özen gösterirler ve büyük kitlelere hitap etme konusunda kendilerine güvenirler.

Siz de bu açıklamaya uyduğunuzu düşünüyorsanız ve ‘Givers Gain®’ felsefemizi anlamak, bizden franchise almak  istiyorsanız, daha fazla bilgi için bizimle iletişim kurun.

BNI franchise sahibi olarak başarılı olmanız için nelerin gerekli olduğunu biliyoruz ve süreç boyunca size destek sağlayacağız… Gerisi sizin elinizde.

BNI Türkiye Franchising İletişim Bilgileri

Franchise Direktörü:  Ayşe Aslan

Adres: Smart Plaza. B Blok Kat:4 No:8/9. Rüzgarlıbahçe Mah. Kavak Sok. No: 31/1. Kavacık – Beykoz -ISTANBUL

Telefon: +90 (216) 681 64 10

Web: www.bniturkiye.com