b-fit Kimdir, b-fit Sistemi Nedir?

b-fit, her yaştan ve her gelir seviyesinden kadınların spor yaparak sağlıklı yaşam sürmesine yardım eden, kadınlara özel Türkiye’nin ilk ve en yaygın spor ve yaşam merkezi zinciridir.  Kurulduğu 2006 yılından itibaren kısa sürede 43 şehir ve 160’tan fazla şubeye ulaşan b-fit, bugüne kadar 52,000 kadına hizmet verdi. Sadece kadınlara yönelik olan b-fit sistemi, Amerika’da ortaya çıkmış, her yaştan milyonlarca kişinin tercihi olan 30 dakikalık istasyon çalışmasına dayanıyor. İstasyon çalışması, kendi itme-çekme gücünüzle egzersiz yaptığınız hidrolik ekipmanlar ve üzerinde aerobik yapılan platformlardan oluşuyor. Hem zamanı etkin kullanma, hem de spora çok yatkın olmayanları doğru ve etkili bir egzersize yönlendirme imkanı sunan bu çalışma, kardiyovasküler sisteminizi geliştiriyor, formda kalmanızı ve sağlıklı bir yaşam sürmenizi sağlıyor.

b-fit Türkiye’deki mevcut fitness kültürüne yeni bir alternatiftir. Hem sistemi, hem de avantajlı üyelik fiyatları ile her yaştan kadınlara spor yapma imkânı sunan b-fit, Endeavor Derneği tarafından 2009 yılında “Yılın Girişimcisi” seçilerek başarısını tescilledi.

Sporun yanı sıra kadın girişimciliğini desteklemek üzerine kurulu bir franchise sistemi olan b-fit, 150’den fazla kadını iş sahibi yaptı ve 375 kadına istihdam sağladı. b-fit Türk kadınını 16 ton zayıflattı. Aynı zamanda her biri  bir sosyal kulüp olarak faaliyet gösteren b-fit şubeleri yapılan etkinlikler ile üyelerine sporun yanında bilgilendirici ve eğlendirici aktiviteler yapma imkanı sunmaktadır. Her b-fit şubesi  kadınlar için sosyal yaşam alanları olarak da hizmet vermekte; kadınların iş ve/veya ev hayatında değişiklik meydana getirmektedir.

b-fit’in Diğer Salonlardan Farkı Nedir?

  • Zamanım yok diyenlere spor yapma fırsatı verir. 30 dakikadan daha az veya daha çok çalışmaya izin vermeyen istasyon çalışması, en çok kalori yaktıran spor programları arasında ilk sıradadır.
  • b-fit’te yaş sınırı yoktur. 15–85 yaş arasındaki tüm kadınlar için uygun olan programda makineler kişinin kendi itme-çekme gücü ile çalıştığından zorlanma yaşanmaz. Çalışma süratini ve dolayısıyla makinelerin vücuda karşı uyguladığı kuvveti kişi kendisi ayarlar.
  • b-fit’le spor eğlenceli bir hale gelir. Kilosundan, formsuzluğundan, fiziksel rahatsızlıklarından veya yaşlılığından dolayı çekinenler ve spor yapmayı beceremeyeceğini düşünenler, ayrı bir beceri gerektirmeyen aletler sayesinde spora daha pozitif yaklaşırlar. Ağırlık esaslı makinelerde olduğu gibi  vücudu zorlamadığı için ağrı da olmayacaktır.
  • Kullanımı son derece basittir. Makinelerin ne kadar süreyle ve hangi sırayla kullanılacağı belli olduğundan keşfedilmesi gereken hiçbir şey yoktur.
  • Grup çalışması ile spor daha da zevkli. b-fit’te farklı form seviyelerindeki kişiler aynı grupta çalışabilirler çünkü makineler kişinin gücüne göre kendini ayarlar.
  • Egzersizlerin müzik eşliğinde yapılması motivasyonu arttırır. Bu sayede kadınlar hem spor yapar, hem mutlu olur, hem de eğlenirler.
  • Egzersizlerin antrenör eşliğinde yapılması hem bilinçli spor yapmayı sağlar hem de motivasyonu artırır.

b-fit Franchising

b-fit, Türkiye’nin ilk ve en büyük kadınlara özel spor ve sağlıklı yaşam merkezi zinciridir. Kadın girişimciliğini destekleyen ve kadın istihdamı yaratan, kadınlara özel bir bayilik sistemidir.

b-fit spor programı, Amerika’da geliştirilmiş kendi itme-çekme gücünüz ile hareket eden hidrolik ekipmanlar ve üzerinde aerobik yapılan platformlardan oluşan, toplu halde yapılan ve 30 dakikada tamamlanan özel bir spor programıdır.

Orijin Ülkesi: Türkiye

Kuruluş yılı: 2006

Bayilik Verilen Şehirler: Tüm Türkiye

Aranan İşletmeci özellikleri: Kadın işletmeci, kadın girişimci ya da %50 ortaklı kadın/erkek girişimci

Toplam Şube: 162

Franchise Detayları

Faaliyet Alanı:Kadınlara özel spor ve yaşam merkezi

Franchise Bedeli: 35.000 TL + KDV(ekipman bedeli ve isim hakkı)

Toplam Yatırım Sermayesi: Franchise bedeli, makine/ ekipman, işletme malzemeleri, ruhsat ve ortalama değerler üzerinden tadilat/dekorasyon masrafları dahil( 35.000+KDV’ye yalnızca ekipman bedeli ve franchise bedeli dahil)

Royalty Bedeli : Aylık 350 TL. +KDV

Destekler

Reklam, Tanıtım, Eğitim, Mal Temini, Planlama, Pazarlama, Finansman, Ürün Satışı, Bilgisayar Yazılımı, İnsan Kaynakları, Satış Ekibi, Kampanya Yönetimi, Bölge Koruması

Özellikler

Gerekli Alan : 100 m² – 250 m²

Lokasyon:Sosyal yaşam merkezlerine yakın

Çalışan Sayısı : En az 3 kişi

Alan Türü: Salon, apartman dairesi, kapalı geniş alan

www.b-fit.com.tr

bilgi@b-fit.com.tr