akbank-kobi-bayi-destek-paketi-kredisiİSTANBUL (AA) – Akbank KOBİ’ler için “Bayi Destek Paketi” hazırladı.

KOBİ’lere yönelik geliştirdiği ürün ve hizmetlere yenisini ekleyen Akbank, beyaz eşya, akaryakıt, gıda, hazır giyim gibi çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren bayilerin işletme ihtiyaçlarını karşılamak ve büyümelerine destek olmak amacıyla Bayi Destek Paketi’ni hazırladı.

Bayi Destek Paketi kapsamında sunulan BayiDestek Kredisi, Ticari Artı Para, İşlek Kredi, Teminat Mektubu ve Ticari Araç Kredisi ile KOBİ’lerin finansman ihtiyaçları karşılanıyor. Ayrıca, Doğrudan Borçlandırma Sistemi bayilere nakit akışlarını yönetmeleri açısından önemli bir destek sağlıyor.

Pakette, KOBİ’lerin firma harcamaları için Axess Business; kredi kartı ile yapılan tahsilatlar için Üye İşyeri Hizmeti yer alıyor. Bayi Destek Paketi’nde, Aksigorta iş birliği ile POS cihazlarını ve iş yerlerini teminat altına alan POS Plus Sigortası ve İşyeri Plus Sigortası da sunuluyor. KOBİ’ler pakette yer alan ürün ve hizmetlerden özel koşullarda yararlanırken, ücretsiz havale, EFT, çek tahsilatı ve çek karnesi avantajlarıyla da işletme maliyetlerinde iyileştirmeler sağlayabiliyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Akbank KOBİ Bankacılığından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz, “KOBİ’lerimiz Türkiye’nin gücü, Akbank KOBİ’lerimizin gücüdür. Akbank olarak, KOBİ’lerin sağlıklı büyümelerine destek olmak bizim temel amacımız. Bu kapsamda, onların ihtiyaç duydukları ürün ve hizmetleri avantajlı koşullarda sunmaya özen gösteriyoruz. Bayi Destek Paketi’ni geliştirirken de bu kriterleri dikkate alarak, karlı bir şekilde büyümelerine katkıda bulunmayı hedefledik” değerlendirmesinde bulundu.

Pakette yer alan Bayi Destek Kredisi ile bayilerin, mal, hizmet, donanım, yazılım gibi alımlarını 3 aya varan ödemesiz dönem ve maksimum 36 ay vade imkanıyla yapabildiğini belirten Bülent Oğuz, şunları kaydetti:

“Ayrıca vadesiz hesaplarında yeterli bakiye olmadığında, otomatik olarak devreye giren Ticari Artı Para Kredisi ile kısa vadeli nakit ihtiyacını her an karşılayabiliyorlar. Paket kapsamındaki Doğrudan Borçlandırma Sistemi sayesinde bayiler, firmalarına tahsis edilen kredi limiti ile ödemelerini otomatik olarak hesaplarından ana firma hesabına transfer edebiliyorlar. Kredi kartı ile yapacakları tahsilatlarda ise Akbank’ın sunduğu Üye İşyeri Hizmeti’nden özel koşullarda faydalanabiliyorlar. Bunların yanısıra paket kapsamında sunduğumuz ücretsiz Havale, EFT, Çek Tahsilatı ve Çek Karnesi avantajları ile müşterilerimizin işletme maliyetlerini düşürmelerine yardımcı oluyoruz. Bundan sonra da Akbank olarak Türkiye genelindeki tüm KOBİ’lere kredi ve diğer bankacılık hizmetlerini avantajlı koşullarla sunmaya devam edeceğiz.”

Paket kapsamında Bayi Destek Kredisi veya Doğrudan Borçlandırma Sistemi ürünlerinin yanında Ticari Artı Para ve Axess Business ya da Wings Business gibi Ticari Kredi Kartı da kullanan bayiler, üç ay boyunca Akbank Şubelerinden 20 havale, 20 EFT ve 20 çek tahsilatı ile Akbank Direkt İnternet’ten sınırsız havale ve EFT işlemini ücretsiz  gerçekleştirebiliyorlar.  Ayrıca 25 yapraklı Çek Karnesi’ne vergi hariç ücretsiz sahip olabiliyor.