Medyafors Fuarcılık ve Türkiye Franchising Derneği (UFRAD) işbirliği ile, 29 Eylül–02 Ekim 2011 tarihleri arasında CNR Expo Center’da gerçekleşecek olan 9.Bayim Olur musun? Franchising ve Markalı Bayilik Fuarı, Türkiye’den ve yurtdışından bayilik/franchising vermek isteyen firmalarla iş kurmak/geliştirmek isteyen girişimcileri bir araya getiriyor.

Bayilik Fuarı’nı, Uluslararası çalışmaların yanı sıra Türkiye’nin dört bir yanından bayilik ve franchise almak isteyen girişimciler ziyaret edecek. Özellikle Anadolu’da yapılacak olan çalışmalarla ulusal platformda da markalaşma yönünde önemli adımlar atılacak.

Avrupa Franchise Federasyonu (EFF) istatistiklerine göre, Türkiye franchise zinciri sayısında Avrupa birincisi… Türkiye’yi 1375 markayla Fransa, 960 markayla Almanya izliyor.

Bayim Olur musun 2011 fuarının amacı, şehirlerin Ticaret ve sanayi odalarından alınan destek ile o şehirlere ait yöresel ürünleri ön plana çıkararak, yerel markaları  bayilik ve franchise verme konusunda teşvik etmek, markalaşma süreçlerini hızlandırarak daha fazla girişimciyle buluşturmak…

2012 yılında UFRAD Türkiye Franchising Derneği öncülüğünde, 4 gün sürecek Bayim Olur musun Fuarı? İle eş zamanlı düzenlenecek ve hazırlıkları devam eden  36. Dünya Franchise Konseyi (World Franchise Concul)Toplantısı, 45 ülkenin franchise derneği başkanlarını, üyelerinin dünyanın önde gelen markalarını ve yüzlerce uluslararası yatırımcıyı İstanbul’da buluşturacak.

Franchise ve pazarlama şovunun yapılacağı Bayim Olur musun fuarı, Türkiye’nin daha fazla tanıtılmasına yarayacağı gibi, fuarda yeni marka ve zincirlerin lisans anlaşmaları yapılmasına, yeni markaların Türkiye’ye girmelerine ve Türk zincirlerinin yurtdışına açılmalarına önayak olacaktır.

www.bayimolurmusun.com